| maildu2010 a întrebat:

Buna Seara dragi utilizatori TPU. Am si eu o mare problema, cam enervanta. Astazi ma jucam pe calculator si am zis sa-l inchid. dupa aceea am intrat dupa vreo 3 4 ore si mi s-a schimbat imaginea monitorului. FIsierele depe desktop sunt mai mari, nu prea mai are rezolutia frumoasa... Si as vrea sa stiu cum revin la imaginea care o aveam inainte, sau cum pot modifica straight face. Va rog frumos raspundeti-mi Dau FUNDA > < big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci click dreapta pe mouse direct pe desktop dai la proprietati si se deschide o fereastra, acolo intri la setari (settings) si modifici rezolutia la 1024 by 768 pixels si dai OK

2 răspunsuri:
| T4zu a răspuns:

Salut, am vazut ca ai primit raspuns pentru. win7, pentru Windows XP urmeaza instructiuniile.
1. Click dreapta pe Desktop
2. O sa ti se deschida o lista, selecteaza "Proprietati"
3. Din meniul de sus, selecteaza "Settings"
4. Din chenarul cu "Screen resolution" trage cursorul de la stanca la dreapta si selecteaza o rezolutie care iti convine, recomand de la 1024 x 768 pixels, in sus.

| Primpyy a răspuns:

Puteai sa specifici Windowsul...
Daca ai Windows 7:
-Da click dreapta pe ecran
-Apasa pe "Personalize"/"Personalizeaza"
-Apasa pe "Display" (E mic, in dreapta jos) si alege rezolutia.

Daca vrei sa schimbi imaginea, du-te tot la "Personalize" si apoi la "Desktop Background". Sper ca te-am ajutat.