| maildu2010 a întrebat:

Buna Seara dragi utilizatori TPU. Am si eu o mare problema, cam enervanta. Astazi ma jucam pe calculator si am zis sa-l inchid. dupa aceea am intrat dupa vreo 3 4 ore si mi s-a schimbat imaginea monitorului. FIsierele depe desktop sunt mai mari, nu prea mai are rezolutia frumoasa... Si as vrea sa stiu cum revin la imaginea care o aveam inainte, sau cum pot modifica straight face. Va rog frumos raspundeti-mi Dau FUNDA > <.,

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci click dreapta pe mouse direct pe desktop dai la proprietati si se deschide o fereastra, acolo intri la setari (settings) si modifici rezolutia la 1024 by 768 pixels si dai OK

| Mario1999 a răspuns:

Incearca sa dai clik dreapta pe desktop si du-te la "Personalization". De acolo selectezi tema pe care o doresti, s-ar putea ca cea de dinainte sa se gaseasca tot acolo si sa poarte numele de "Unsaved Theme". Schimbarea dimensiunii iconitelor ar putea fi din cauza schimbarii dimensiunii ecranului. Poti sa dai tot click dreapta pe desktop si sa dai pe "Screen resolution" si sa selectezi rezolutia pe care o doresti pentru ca icoanele sa aiba marimea dorita de tine si sa se vada mai bine. Succes!

| Nerd³ a răspuns:

Schimba rezolutia si marimea iconitelor daca te deranjeaza, sunt tutoriale pe internet. Exact asa cauti : 'cum sa schimbi rezolutia desktop-ului si marimea iconitelor' si pe romana si pe engleza. Imposibil sa nu gasesti. Daca nu gasesti spune-mi.