| Anonimus123456789 a întrebat:

Buna seara,
Este o persoana care creeaza conturi de tik tok cu numele si pozele mele, de fiecare data cand reusesc sa inchid cobtul prin raport deschide altul. Cum pot afla adresa ip ca sa pot merge sa o dau in judecata. Am nevoie de ajutor chiar si contra cost daca este nevoie

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti afla adresa de Ip a nimanui, fiindca nici tiktok nici alte site-uri de socilizare nu au voie sa ti-l ofere.

Ce poti face este sa-ti inchizi sau stergi absolut toate pozele tale de site-uri online, ca sa fii sigura ca nu ti le mai copie si face alt cont.
Pentru o perioada de vreme este bine sa nu mai pui poze deloc si pe cele care el ai sa le stergi din toate site-urile.

| Sophieka a răspuns:

Se intampla multe cazuri de genul daca te expui in mediul online.

| Anonimul151 a răspuns:

Singurul lucru pe care îl poți face legal e sa mergi la politie, cu dovezi ( faci screenshoturi ) la conturile respective, și depui plângere. Se vor ocupa ei cândva de acest caz...

Nu prea e legal sa mergi la adresa acelei persoane, pentru că după poți avea tu probleme.

| whitelore00 a răspuns:

Poti vorbi cu poliția pentru problema ta. Sau contactează serviciu clienți pe tik tok

| trisxx3 a răspuns:

Poti afla adresa ip prin doxxing dar desigur ca este ilegal. sunt tutoriale pe Youtube totusi daca vrei sa incerci LMAO

| sepi1817 a răspuns:

Pune-ți cațiva prieteni sa dea raport la contul ala
si contacteaza tik tok-ul prin email si spune-le problema ta