| SteleaAlexandra a întrebat:

Bună seara, am și eu o întrebare dacă ma poate ajuta cineva, am descoperit recent un Facebook cu numele și pozele mele, oare reușesc ceva dacă merg la politie pentru o plângere, sau sa dau raport și dispare

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Politia nu poate afce nimic, dar Administratia FB-ul poate, acolo tu trebuind sa faci reclamatie.

| SteleaAlexandra explică (pentru Violleta2022):

Am înțeles ca se poate afla ip ul ceva de genul cu politia și sa afle persoana da nu știu dacă se implica ei asa mult

| Violleta2022 a răspuns (pentru SteleaAlexandra):

Facebookul este o companie americana privata, localizata in USA, iar Politia Romana nu are cum sa afle o adresa de IP care se afla in baza de date a unei corporatii americane.
Adreseaza-te Administratiei Facebookului!

Pentru a te lamurii poti merge la Politie sa faci reclamatie, dar vei vedea ca nu poti fi ajutata.

| SteleaAlexandra explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc frumos pentru răspunsuri, eu sunt în Anglia acum, nici de aici nu pot nu afla ceva

| Violleta2022 a răspuns (pentru SteleaAlexandra):

Nu ai nevoie sa te deplasezi nicaieri, totul se face online, accesand acel cont si RAPORATANDU-l la FaceBook!
Merita incercat!

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să te plângi la FB este suficient.

| dullcat a răspuns:

Buna.Apeleaza direct la Facebook.

https://www.facebook.com/help/174210519303259