| talazrobert a întrebat:

Buna seara,

Intrebarea mea este urmatoarea:
Exista un site in care sa iti selectezi componentele calculatorului (Pe care vrei sa-l achizitionezi) si sa iti arate fps-urile aproximative de la anumite jocuri?
Multumesc

Răspuns Câştigător
| Morgăă a răspuns:

Nu cred ca exista asa ceva insa poti sa te uiti la scorurile de la procesor si placa video cu siteul passmark sau daca vrei neaparat sa vezi cum se misca in jocuri scrie combinatia de la procesor pe Youtube. ex "i5 4600 gtx 970 gameplay(sau numele de la orice joc vrei tu) "

3 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Da, exista ceva asemanator :
http://gamesystemrequirements.com/

| Marionma a răspuns:

Nu, ar fi imposibil