| denisTiky a întrebat:

Exista un site unde sa iti poti alege toate componentele din pc si sa iti arate cate fps-uri ai obtine in diferite jocuri?

Răspuns Câştigător
| Strepix a răspuns:

Salut!

Faci altfel decat ti-au zis cei de mai jos.

Uita-te bine ce componente ai.
Sa zicem ca detii un i5 3470, rx 560, 8gb ram
Vei cauta pe google PC i5 3470 rx 560 game debate
Vei da click pe primele rezultate.
Dupa care alegi un joc si iti va spune fix cate fps-uri a obtinut persoana care detine aceleasi componente ca ale tale.

Uite si un exemplu http://www.game-debate.com/....../index.php

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu exista, fiindca nici prostia omeneasca nu se poate calcula... big grin

| EusebiuPWN a răspuns:

Simplu, cauti pe Youtube "Procesurul tau + Placa ta video gaming" o sa gasesti oameni care au facut teste in diferite jocuri cu o configuratia ca a ta, sau cel putin asemanatoare.

| elcosmin a răspuns:

E un site: game debate, iti alegi componentele calculatorului, si iti spune fiecare componenta cat la suta duce acel joc. Mai este Can I run It, dar sa fiu sincer, imi spunea ca nu pc-ul meu nu duce anumite jocuri, desi le ducea. Iar pentru temperatura componentelor, este speccy. Sper ca ti-am fost de folos!

| Vassii a răspuns:

Cauta pe google: game debate