| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am achizitionat urmatorul monitor
http://www.emag.ro/......pW1946S-BF

Si cand l-am conectat prin cablu VGA la pc-ul meu avad o placa video Intel(R) 82945G express... nu imi afiseaza nimic pe imaginea monitorului. Daca conetez monitorul la un al pc. a lu fratemeu avand o placa vindea Nvidia. merge perfect

La mine apare pentru jumate de secunda cate odata imaginea si dispare...

Ce credeti ca poate fi problema...

Apropo am pus alt monitor a lu fratemeu lcd si mere la unitatea mea

Răspuns Câştigător
| Reparatoru a răspuns:

Posibil ca lcd asta nou sa nu suporte grafica mica.sau placa video este prea slaba si nu duce rezolutia lcd-lui.

| IonutRazvan a răspuns (pentru Reparatoru):

Nu prea are cum ca mai am un pc vechi foarte vechi tot placa video intell doar cai de 32 Mb si merge monitorul la ea

| Reparatoru a răspuns (pentru IonutRazvan):

Lcd l-ai montat cu acelasi cablu, la placa video de la compul celalalt, poate fi si cablu de vina. daca nu singura varianta este sa faci schimb de monitoare cu fratele tau.bafta!