| BoyBoy00 a întrebat:

De cateva zile monitorul nu afiseaza nimic. Unitatea porneste corect iar pe monitor apare desktopul(deoarece unitatea porneste) si dispare in mai putin de 1 secunda dupa care imaginea monitorului ramane neagra complet.
Stie cineva unde e problema si cum as putea rezolva asta?
Tin sa mentionez ca daca inchid si deschid monitorul timp de mai bn de 1 ora porneste dar daca nu este folosit 30 de minute intra in stand by si iar nu se mai vede nimic cand vrei sa-l pornesti iar.

3 răspunsuri:
| DjDanutzy a răspuns:

Incearca sa schimbi cablul de conectare intre priza si monitor.
Daca nu merge incearca si celalalt cablu intre unitate si monitor (schimba-l imprumuta-l pentru verificare macar de la un prieten amic etc)
Cand dispare in mai putin de 1 secunda daca poti deschide tas manager dai la open explorer.exe.

| BoyBoy00 explică:

Mersi. Dar tot nu merge, am mai citit niste topicuri pe alte site-uri si pare a fi ars un condensator. O sa cumpar altul.

| BoyBoy00 explică:

Mersi. Dar tot nu merge, am mai citit niste topicuri pe alte site-uri si pare a fi ars un condensator. Cred ca cel mai bine e sa cumpar altul.