| Ilinca a întrebat:

Buna seara si Craciun Fericit!
De ceva timp am mari probleme cu calculatorul. Nu puteam reda fisierele audio si video pe calculator pentru ca mergeau "in reluare" si incetineau foarte mult calculatorul (pentru mai multe detalii puteti citi ultimele 3 intrebari puse de mine). Asadar, m-am gandit ca o varianta ar fi sa imi instalez Linux (Ubuntu). L-am instalat iar aici sunetul si video-ul merge relativ bine. Totusi, Linux merge incet pe calculator, se blocheaza tot mai des si in plus nu ofera toate facilitatile de care eu am nevoie.
Asadar, as vrea sa revin la Windows insa nu inteleg de ce pe Windows nu merg fisierele video si audio, insa pe Linux da.
Daca aveti vreo idee, astept sa ma lamuriti si pe mine. Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| Alien a răspuns:

Linux exploateaza resursele la maxim.
Foarte induiosator a fost pentru mine atunci cand am instalat ubuntu in dual bot cu Windows aveam 4 HDD 2 de un tera SATA 3 unu de 500 GB SATA 2 si unu de 20 GB pe IDE iar Ubuntu a ales singur din prima sa se instaleze pe cel de 20 GB cu IDE asa am ramas cu el si voi ramane incontinoare si sper sa colaboram fericiti pana la adanci batranete rolling on the floor
In legatura cu problema ta: Incearca Windows XP 32 biti si sa fi la zi cu driverul de la placa video.
Numa bine!

| Ilinca explică (pentru Alien):

Eu driverele le instalez de pe CD-ul pe care l-am primit cand mi-am cumparat pc-ul. Asadar, cum fac sa fiu "la zi" cu driverele?

| Alien a răspuns (pentru Ilinca):

Da-mi id-ul tau de mess, asa iti pot explica mai pe inteles cum sta treaba!

| Ilinca explică (pentru Alien):

Ok, iti trimit un mesaj privat cu id-ul de messenger.

5 răspunsuri:
| Romuluss a răspuns:

Pei e simplu aici pune un adob flash mai nou pe pc si o sa vezi diferenta daca nu merge nici asa uite id meu romy. mititi, si o sa-ti dau mai multe detalii.
Craciun Fericit

| Addy180 a răspuns:

Eu cred'ca ai trebui sa iti instalezi un winodws xp sp3 ceva nou. Poate chiar si un X'treme cu drivere mult mai noi.Trebue sa ai un winodws bun si compatibil pentru pc-ul tau