| Luke21Rules a întrebat:

Buna seara TPU, am o intrebare. Pot pune placa asta http://www.emag.ro/......EH50KBBBM/ pe PC-UL MEU? Deci am PCI-E, DDR2, 1GB RAM, PROCESOR AMD ATHLON 2X 64 DUAL CORE PROCESSOR 3800+, model placa de baza AM2NF6G-VSTA ...Va rog astept raspuns, FUNDA CU CEA MAI MARE PLACERE

Răspuns Câştigător
| Edimbc a răspuns:

Da, dar nu o sa te ajute cine stie ce cu 1 GB DDR2.Incearca sa schimbi si memoria macar cu 2 sau 4 GB DDR3.
Dar merge si fara sa schimbi memoria.Totusi daca pentru jocuri vrei atunci chiar trebuie sa schimbi memoria. Sper ca te-am ajutat.

| Luke21Rules explică (pentru Edimbc):

Sii...cum pot pune 4gb RAM DDR3 daca am DDR2? asta nu inteleg

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Http://bit.ly/K9UoPL e compatibila cu placa ta de baza.

| CM7YRE a răspuns:

Ai slot de PCI-E si placa e pe PCI-E deci o sa functioneze.E cam cea mai buna varianta la banii aceea.

| stroedaniel13 a răspuns:

Salut,

E ok functioneaza pentru ca ai *** pci-express. Totusi trebuie sa stii ca nu memoria placii video nu conteaza asa de mult.

Conteaza si bitii. Eu ti-as recomanda acesata placa video: http://bit.ly/JD88SJ