| DanielCosmin827939 a întrebat:

Buna seara TPU! Am o problema cu PC-ul.Cand intru pe net sau cand deschid un fisier in care contine multe documente mi se misca imaginea (ca si cum as da din rotita in sus si in jos continuu). Mouse-ul merge perfect pentru ca l-am scos si tot mi se misca. Ce as putea sa fac sa nu mi se mai miste?(Apropo..si la filme imi scade volumul sau imi creste...) SCUZATI INTREBAREA PUSA IN ACEASTA CATEGORIE

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Inainte sa ne gandim ca monitorul sau grafica iti dau probleme, verifica bine cablul ce conecteaza monitorul cu pc, inclusiv schimba-l ca sa fii sigur ca nu e defect.

| DanielCosmin827939 explică (pentru gelu1970):

Se pare ca cablul ce face legatura monitorul cu Pc-ul era slabit (este si acum un,, surub" dar celalalt l-am fixat bine..Mersi

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Era cablul?

| DanielCosmin827939 explică (pentru gelu1970):

Da. cablul care il bagi in monitor(din unitate-in monitor)