| Hasss a întrebat:

Buna seara TPU
am o sursa de 450 w si s-a ars as dori sa o schimb
cu una de 230 w
credeti ca rezista? un procesor Intel pentium dual core 1.8 ghz
o placa nVIDIA 7200/7300 geforce, 2 gb ram ddr2 si un hard de 80 gb?

4 răspunsuri:
| remusbb a răspuns:

Pentru sistemu ala in orice circumstante o sursa de 450w e suficienta.
Dar aia de 230w e cam slaba cred worried

| Hasss explică (pentru remusbb):

Cred ca nu ai observat ca am spus sursa de 450 w e arsa si vreau sa o inlocuiesc cu una de 230w sa vad daca intr-adevar e arsa

| raveny a răspuns:

Fa si tu calculele cam cat consuma procesorul placa video placutele si hardul

P.S da