| N3rvos a întrebat:

Buna seara TPU! Am si eu eu o problema cu wirellesul pe telefonum mobil imi merge absolut tot cand sunt conectat la wireless dar de pe laptop unele pagini si aplicatii nu mi se incarc,precizez ca nu am nici o problema cu laptopul deoarece daca bag firul de net direct in laptop fara sa il mai trec prin router functioneaza perfect, deci in cazulde fata sunt complet debusolat, providerul meu de net mi a spus ca este de la routerul meu problema dar tinand cont ca de pe telefon functioneaza totul perfect nu vad ce problema ar avea routerul meu.....routerul l am testat si la un service de calculatoare si sa comportat in parametri normali...VA astept cu sugestii si solutii.Va multumesc anticipat.

1 răspuns:
| Liviu_Popescu_1981 a răspuns:

Poti sa incerci o varianta.
in momentul cand nu merge o anumita pagina, intrii pe router si pui autentificare wep doar de test daca merge inseamna ca ai o problema cu placa wireless sau CU driverele de la placa wireless.