| DanielVălean a întrebat:

Buna seara TPU, de cateva ore nu mai merge netul pe tableta sau telefon. Netul e prin Wi-Fi de la routerul meu. Ciudat este ca la pc merge, dar pe telefon sau tableta nu. Am dezactivat wi-fiul, l-am activat iar, tot nu merge, mi-am chemat un prieten sa incerce cu telefonul sau si are si el aceeasi problema. E vreo defectiune la router cumva?

8 răspunsuri:
| floryn1993 a răspuns:

Reporneste-l routerul

| Fredo12421 a răspuns:

Salut! Nu pot sa te ajut daca nu stiu ce router ai.

| DanielVălean explică (pentru Fredo12421):

Asus RT10 ceva de genu e numele. Stiu sigur ca e Asus.

| Fredo12421 a răspuns:

La router ai un buton de resetare. Tine apăsat pe el timp de 10 secunde. Intra la network settings si dai la
Join area conection. Sus ai detaliile. Vei găsi acolo un Ip gen 192.168.0.0. Intri in browserul tau si introduci la URL Ip-ul tau. Iti apare id si parola. La ambele sunt admin. Dai la quick setup si de acolo bănuiesc ca te descurci. Sa imi spui ce ai făcut.

| DanielVălean explică (pentru Fredo12421):

Am rezolvat problema intr-un mod diferit, multumesc oricum.

| Raluca_Roberta_2001 a răspuns:

Da este o problema la router... sau ai dezactivat ceva setari..Asa am patit si eu.Acum funda!

| DanielVălean explică (pentru Raluca_Roberta_2001):

Si ce ai facut sa mearga iar?

| Raluca_Roberta_2001 a răspuns:

Da este o probleba la router. sau ai dezactivat ceva setari.am patit si eu.Acum funda!