| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU.Si Craciun fericit! Am o problema.Azi,pe telefonul meu a inceput sa apara pe ecran, acolo sus, langa card un telefon cu o bara taiata, adica nu pot suna, sau nu pot primi si totusi eu vad ca am semnal.Mentionez ca sunt pe abonament. Ce s-a intamplat? M-am uitat prin setari. Ce poate fi?

1 răspuns:
| soul2soull a răspuns:

Ai umblat prin setari si ai oprit toate apelrile primite si iesite.

cea mai simpla smecherie care o poti face, e sa-i dai o resetare generala.

ATENTIE se pierd setarile, numere de telefon si continutul memorie poze filmulete, samd. in mod normal codeul care al va cere este 4 de zero sau 6 de zero ori 1234.