| DexTer01 a întrebat:

Buna seara TPU. sunt curios si vin cu urmatoarea intrebare: sursa sirtec high power eco de 400W poate duce urmatorul sistem:
cpu- Intel g3258
mobo- asrock z97anniversary
4 gb ram
un hard de 500gb, iar pe viitor o placa video?

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ce configuratie de... sa nu zic ce culoare.

| DeyCj a răspuns:

Sursele astea dacă-ți scot real 250W înseamnă ca ai supratensiune pe rețea adica 250V laughing). Deci să nu te așpepți să-ți duca și placa video care numa ea papă cât poate scoate Deluxe-u ăsta... „Ne scuzați" Sirtech(tot deluxe-ul le face îti zic 100% sigur la fel ca și raidmax-ul, dar deluce-urile c etichiete negre îs surse binicele. Încă nu am văzut una de-asta pușcată din câte calculatoare mi-o trecut prin mână în cei 7 ani de service, dar sirtec, deluxe, intex, raidmax cam... da, mai ales cu probleme la amperaje și rail-urile de 12v). Succes

| TwiSt1997 a răspuns:

Da.