| emignon a întrebat:

Bună seara. Vă rog frumos să mă ajutați, fiindcă înțeleg că am o problemă.
Vă rog frumos să-mi spuneți, cum pot pune logo-ul de Mac pe Linux Mint 19.1 ca să-mi apară sigla de Apple când deschid calculatorul, în locul siglei de Linux Mint? Care e linkul de unde pot să descarc un generic de MacOS care să se potrivească structurii laptopului meu și sistemului meu de operare?
Vă mulțumesc anticipat pentru răspunsuri și pentru implicare.
Dau funda utilizatorului care mă ajută.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aspectul de MacOS il poti face cu asta: sudo add-apt-repository ppa:noobslab/macbuntu
sudo apt-get update
sudo apt-get install macbuntu-os-icons-lts-v7
sudo apt-get install macbuntu-os-ithemes-lts-v7
Logo-ul nu cred ca poate fi modificat!

| emignon explică (pentru Salontanul):

Mulțumesc foarte frumos.
Am rezolvat cu ajutorul unui tutorial de pe Youtube. Sper să nu-mi stric calculatorul

| Salontanul a răspuns (pentru emignon):

Multumesc si eu! Nu strici nimic. Poti cel mult sa strici sistemul de operare si-l instalezi iarasi. Nu-i mare lucru.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi modificat, dar sa fii foarte atent la cum il modifici si cum il pui, mai ales daca ai instalat pe UEFI! Trebuie ales neaparat cum scrie in articolele de genul: https://www.howtoforge.com/tutorial/how-to-change-the-linux-splash-screen/