| MileaUniversalu a întrebat:

Vreau sa imi achizitionez un procesor si nu pot sa ma decid. Ce sa aleg dintre AMD FX 9370 4.4 Ghz si Intel Core i7 4790K 4.0 Ghz? Amd-ul are 8 nuclee iar cel de la Intel are 4 nuclee. Nu stiu care este mai bun.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intel Core i7 4790K 4.0 Ghz.Vezi in linkul de mai jos nota data de specialistii in procesoare si comparatiile dintre ele.
i7 de ultima generatie sunt cele mai performante de pe piata.
Amd inca nu a reusit sa produca procesoare mai performante. Diferenta dintre cele 2 apare doar la pret.
http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-4770K-vs-AMD-FX-9370

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Procesorul il achizitionezi in functie de placa, nu cum ti se scoala tie!