| Valentinav a întrebat:

Sper ca ma puteti ajuta cat mai repede :-s. Mi-am luat Nokia E6 acum 7 zile. netul mergea foarte bine, la un moment dat cand ieseam afara foloseam netul si dupa cartela pentru a ma conecta la intenet iar cand ajungeam acasa ma conectam la wi-fi personal..de 2 zile nu mai merge. ma conectez la wi-fi dar cand inntru la internet..imi spune ca pagina este indisponibila si nu inteleg de ce. celelate aplitcatii care merg pe baza la internet functioneaza. Ma puteti ajuta?

4 răspunsuri:
| pnker a răspuns:

Incearca sa iti resetezi router-ul de acasa. Netul de pe cartela iti merge bine?

| Valentinav explică (pentru pnker):

Da, nu am nicio problema cu el, crezi ca este de la wi fi de acasa problema? ma gandeam sa ma duc la un magazin cosmote sa intreb, telefonul o avea ceva.

| Valentinav explică (pentru pnker):

Aaa, si am uitat sa spun. el se conecteaza, am semnal dar cand intru in meniu la internet spune ca nu poate fi disponibil, etc. doar aplicatia fb luata separat merge..netul sa caut altceva nu

| pnker a răspuns (pentru Valentinav):

Ciudat e ca iti merge doar aplicatia de la fb. Ai putea sa incerci sa te conectezi la un alt router sa vezi daca tot asa e. Daca de acolo iti merge inseamna ca routerul tau e problema. Ce sistem de criptare folosesti la router? WPA2? Incearca sa dezactivezi protectia la router cateva minute pana verifici cum merge, ca sa iti dai seama de unde e problema.