| Doxelle a întrebat:

Buna sper sa ma puteti ajuta. De la un timp,Adobe Flash-ul mi se tot bloca,numai puteam viziona clipuri pe YouTube iar plug-in-ul tot 'cadea'. Am decis sa imi dezinstalez vechiul Adobe Flash care era de o versiune destul de veche si sa mi-o instalez pe cea noua. Cand incerc sa imi salvez setup-ul dureaza foarte mult timp sa se salveze in calculator lucru foarte bizar deoarece inainte totul mergea perfect,dar,cand am reusit cand am dat click pe setup-ul Adobe Flash acesta a disparut de pe ecranul calculatorului incepand 'sesiunea' de instalare. Am urmat toti pasii : browser-ul era inchis,de-bifasem optiunea de download de sus, data si ora sunt setate bine dar cand se instaleaza la un moment dat apare ' Download Timeout' sau in alte cazuri ceva cu 'connection'. Apoi ca sa incerc din nou trebuie sa download-ez din nou setup-ul. Nu stiu ce sa fac. Am incercat si sa instalez o versiune anteriora dar aceea ma trimite la versiunea 11 (cea care nu merge.) Sper sa ma puteti ajuta.

2 răspunsuri:
| tteo92 a răspuns:

Iei google chrome si ai rezolvat problema, are el inclus multe aplicatii, fara a mai instala tu flash.
Sau daca nu vrei sa renunti la browser-ul care il folosesti, instaleaza un codec pack bun plus netframework.
Bafta!

| Doxelle explică (pentru tteo92):

Imi poti da un link pentru codec si netframework, te rog?