| mattyx111 a întrebat:

stau in afara brasovului si vreau sa-mi iau un router wireless pentru internet, dar am niste intrebari:trebuie sa platesc un abonament ceva?
Si daca nu voi avea semnal buna cu toate ca stau in afara orasului? Si cum prinde un router net du unde

2 răspunsuri:
| push2gl a răspuns:

Da platesti abonament la internet si router-ul emite unde wireless pentru laptop, telefon etc pentru receptorii wireless pe o anumita arie, cand te indepartezi scade semnalul

| spadacio a răspuns:

Wireless e stick, net pe stick. ala il platesti si tine o luna (ai internet 1 luna) iar dupaceea daca vrei sa continui pe acest wireless te duci la reteaua de unde l-ai cumparat
Exista cu viteze diferite, depinde doar pretul si nu cred ca, conteaza ca stai in afara orasului, de aceea sunt facute