| Panteraa a întrebat:

Am internet prin cablu si vreau sa imi pun si wireless. O sa platesc ceva in plus daca pun wireless (in afara de router care trebuie cumparat)? Adica la plata mea lunara la internet se mai adauga ceva?

6 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Nu se adaugă nimic. Cumperi routerul, îl configurezi şi gata.

| Evolution a răspuns:

Nu, se adauga daca cumperi router de la firma respectiva si dai pe luna in plus care e aiurea, mai intai vezi ce viteza ai in contract la internet (ex 100/150/300 etc.) si iei un router wriless de viteza egala sau mai mare in care ai tu in contract ca altfel o sa te miri de ce merge internetul mai greu.
Apropo la configurare te sfatuiesc sa chemi un prieten ca sa til configureze bine, majoritatea nici nu pun parola pun parola pe wi-fi si oricine se conecteaza la internetul lor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce s ar adaugat ceva? tu iti cumperi router si il configurezi. Nu ii pasa nimanui ce faci tu cu cablul odata intrat in casa

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Vrei wifi doar pentru telefon? poti sa iti dai cu laptopul cu programu asta! http://www.techspot.com/downloads/6220-mhotspot.html

| Otto2014 a răspuns:

Nu se adauga nimic, si eu am router de un an.

| RaduDavid a răspuns:

Deci eu lucrez in domeniu
Depinde de firma.la Romtelecom primesti router gratis si nu platesti, numai la altele iti cumperi router si montarea e gratis.
Funda?