| cozmalau a întrebat:

BUNA! Stie cineva cum fac resurse la jocul online IKARIAM?

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

DIn cate tin minte, faci resurse de pe insula pe care te afli.Depinde ce ai pe insula lemne, vin... important e sa trimiti cati mai multi oameni sa iti lucreze la resursele respective. Daca iti faci o colonie pe alta insula cu alte resurse poti sa-ti trimiti de pe una pe cealalta resursele. Sau poti sa vinzi resursele existente sau sa cumperi din targ.

| Andrei5020 a răspuns:

Ori te colonizezi pe insule cu resursa respectiva, ori bagi mai multi muncitori, ori jefuiesto jucatori.