| DOLFY a întrebat:

BUNA stiti cumva daca pe laptop se poate instala windows xp am ancercat sa al instalez si nu mi-a mers

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Numai daca ai XP cu drivere de SATA incorporate! Asta un aspect. Chiar daca reusesti sa-l instalezi e posibil sa nu ai drivere de XP si atunci il pui degeaba!

| horia2012 a răspuns:

Daca laptop-ul a venit cu Vista sau W7 instalat du-te in BIOS si la "settings" vezi daca ai gasesti pe undeva functia AHCI sau RAID. Daca le ai, ai noroc. Schimb-o pe "IDE". Daca nu o ai nu poti instala XP. Daca poti instala, cauta drivere-le pentru laptop, ca sa nu ai surprize si sa nu le gasesti (wireless, retea, video, audio).

| DOLFY explică (pentru horia2012):

Unde an bios?

| DOLFY explică (pentru horia2012):

Unde an bios?

| horia2012 a răspuns (pentru DOLFY):

Nu pot sa-ti spun exact unde pentru ca difera functie de BIOS si placa de baza. Nu te grabi. Uita-te incet peste tot, intra din meniu in meniu, nu modifica nimic. Cauta si prin meniul de BOOT. Daca laptopul e mai nou ar trebui s-o ai.

| caucazianursu a răspuns:

Normal happy probail ai tu o problema la laptop du-l la un servis big grin

| technicSupportAssistance a răspuns:

Nu stiu de ce ti-ai pune Windows XP, e naspa si de anul vitor (2014) Microsoft nu iti mai da Upgrade la windowsul XP, puneti un windows 7 & 8!
Probabil nu iti merge deoarece ti la pus un prieten sau o ruda care nu a facut ceva bine, sau cu laptopul poate fi o problema!