| MTL a întrebat:

Stiu ca o sa radeti dar va rog mult sa imi spuneti si sa nu radeti.
Eu la scoala, in pauza ma joc pe telefon si colegii imi spun ai android sau Wi-Fi. Le-am spus nu
Eu nu inteleg ce sunt astea 2 va rog frumos explicati-mi pe larg.
funda

Răspuns Câştigător
| ARF a răspuns:

Android -> Este un telefon care are Android [ market ]
Market -> o aplicatie de unde iti descarci jocuri
Wi-Fi -> internet puppy dog eyes

4 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Android este un sistem de operare pentru telefoane (cum este windows-ul la caculator) si Wi-Fi (sau wireless) este un mod de conectare al telefonului la o retea fara cablu pentru internet.

| MTL explică (pentru al3xander):

Multumesc... scuze dar am dat deja funda

| al3xander a răspuns (pentru MTL):

Cu placere. nici o problema