| 22anirolF a întrebat:

Tatal meu si-a uitat parola de la Facebook si nu mai poate intra in cont. Pentru a reseta parola, ar trebui sa primeasca un mail cu un cod de verificare, dar si pe cea de la mail a uitat-o laughing cand incerc sa resetez parola mail-ului, imi spune ca e imposibil sa ma conecteze si sa reincerc alta data. Dar acelasi mesaj il primesc de saptamani intregi. E vreo sansa sa recuperez amarata aia de parola sau pana cand o sa imi dea mesajul acela? Aveti idee? Mersi anticipat!

11 răspunsuri:
| adrianjk a răspuns:

Nu

| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Nu stiu daca incerci sa te conectezi de pe telefon sau de pe un laptop/pc la mail, dar daca esti de pe telefon incearca pe laptop/pc ca astfel de erori de autentificare sunt destul de comune pentru telefoane.

| LasleaIoan1972 a răspuns:

La mail poti folosi recuperare cu nr de mobil adica iti trimit ei sms

| dannyel86 a răspuns (pentru LasleaIoan1972):

Adevarat, dar cu marea conditie ca acel numar de telefon sa fi fost trecut pe contul de mail ca numar de recuperare.
Altfel, sansele sunt nule. happy

| anonimg a răspuns:

Dacă a uitat parola de la Facebook, a uitat și parola de email, atunci ar fi fost mai bine pentru el dacă ar fi uitat ca are cont de Facebook și email.
Atât adresa de email cat și cea de Facebook cer număr de telefon pentru recuperare parolă.
Folosește laptop/pc pentru rezolvarea problemei. Telefonul/tableta sunt inutile în astfel de cazuri.
Apoi, până la urmă poate să își facă o altă adresă de email și un alt cont de Facebook.

| 22anirolF explică (pentru anonimg):

Are numărul de recuperare pe un număr vechi... Conturile erau vechi și nu mai are acces la numărul ăla. Eu nu am incercat niciodată de pe telefon sau tableta, mereu de pe desktop.

| 22anirolF explică (pentru codrinmaestruldumelor):

Nu am incercat niciodată de pe telefon, toate încercările au fost de pe desktop

| 22anirolF explică (pentru dannyel86):

Are legat un alt numar de recuperare si nu mai are acces la numarul acela.
Faza e ca eu nu intelg de ce yahoo mail, atunci cand eu apas pe forgot password imi da asta: https://imgur.com/a/FJSnKXz
In mod normal ar trebui sa ma conduca la modalitati de a recupera parola, nu sa imi zica asta si in octombrie, si in decembrie.

| anonimg a răspuns:

"Cand incerc sa resetez parola mail-ului, imi spune ca e imposibil sa ma conecteze si sa reincerc alta data".
Nu poti sa pui o parola noua daca nu o stii pe cea veche, sau daca emailul nu ofera o alternativa (intrebare ajutatoare, nr de telefon, un alt email de recuperare). Incearca-le pe toate acestea 3 de pe urma. Daca nici una nu merge, atunci creeaza un alt email.
Ori daca ai da mai multe detalii (ex: daca folosesti gmail, yahoo mail sau altceva de felul acesta), poate cineva s-ar pricepe sa iti raspunda mai in detaliu.
Contul de Facebook poate fi recuperat si cu ajutorul a cel putin 3 (sau 5) membri care se gasesc in lista de prieteni. Dar cum nu folosesc aceasta platforma, nu cunosc detalii.
Sau altceva: conturile pot fi salvate in Google (daca se foloseste Android pe telefon).

| 22anirolF explică (pentru anonimg):

Folosesc yahoo mail si cand apas pe "parola uitata", nu ma conduce la un meniu cu optiuni prin care as putea sa imi verifice identitatea. Imi apare asta: https://imgur.com/a/FJSnKXz

| anonimg a răspuns (pentru 22anirolF):

As face o alta adresa de email si as sincroniza-o cu cea veche carora nu-i mai stiu parola.