| Michaella_Michaella_1999 a întrebat:

Tocmai ce mi-am spart telefonul si acum vreau sa il conectez la laptop prin cablul de date. Mentionez ca nu merge display-ul sa pot da accept. Cum conectez atunci? Exista aplicatii?

2 răspunsuri:
| nicu991 a răspuns:

Cablu OTG daca iti suporta asa ceva telefonul ( depinde de model), conectezi un mouse, iti va aparea cursor ca pe calculator pe ecran, te duci in setarile telefonului, mergi la "despre telefon/dispozitiv", apesi de 5 ori pe "Numarul dispozitivului" sau "build number" (depinde de traducere) pentru a debloca optiunile dezvoltatorului.
Dupa aceea mergi in meniul acela pe care tocmai l-ai deblocat si vei gasi o optiune pentru a seta actiunea conectarii USB. Acolo alegi Media MTP sau cum o fi specificata conexiunea prin cablu de date.

| hacktek a răspuns:

Nu prea cred că vei reuşi.
Soluţia dată de "nicu991" nu va funcţiona, dat fiind că ecranul telefonului nu funcţionează.
Singura rezolvare este să te duci la un service GSM, să îţi pună un ecran bun, să îţi salveze datele, şi să îţi pună ecranul tău înapoi.