| Ursachi_Gabriel_Marian_1995 a întrebat:

am un Allview v1 viper de 16 GB si din cauza unui accident de masina mi-a fost spart display-ul, telefonul se deschide dar cand conectez cablul de date imi cere permisiune pentru a imi deschide pe calculator cardul de memorie si memoria interna, din moment ce display-ul este spart nu pot da aceea aprobare, cum pot face sa-mi recuperez datele fara acea aprobare... Va multumesc.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scoti cardul din telefon si il conectezi la calculator cu un cititor de card. Restul datelor le poti copia din conturile pe care le ai (prin calculator).
Tot ce ai pe tel poti accesa din calculator/net. (contacte si adrese, memo, date - sunt pe google contacts, in DropBox sau Clud accounts).

| Ursachi_Gabriel_Marian_1995 explică (pentru anonim_4396):

Din pacate nu am dropbox/cloud etc... am doar google mail, dar contactele nu sau salvat toate pe google mail anumite poze si video, vreau obligatoriu sa le recuperez si sunt pe memoria interna nu pe card, imi puteti da o solutie va rog?

| murgumarius a răspuns:

Mergi la cineva autorizat in recuperarea datelor sau repara telefonul.

| Ursachi_Gabriel_Marian_1995 explică:

Aceste lucruri deja le stiu si eu, eu as avea nevoie de o aplicatie sau o varianta de a sarii peste acea procedura care nu-mi permite transferu de date, nu altceva... multumesc.