| annonnim8 a întrebat:

Bună TPU!
Acum cateva zile mi am instalat o aplicatie ce imi cerea un abonament de 50 de lei,am activat cele câteva zile GRATIS de abonament urmand sa dezinstalez aplicața.
Am dezinstalat aplicația dar ei mi au luat banii respectivi din cont.
Am încercat să cer o rambursare pentru acei bani, însă ei nu mi-au emis nicio chitanță.
Ce pot face?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cine te pui sa iti dai datele de pe card, normal ca e vrajeala smecheria asta si cu mine au facut asta cu AI dar nu le merge

suntserios
| suntserios a răspuns:

Repet ca si la cealalta intrebare, sa dezinstalezi aplicatia nu inseamna ca ti-ai oprit subscriptia.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai degeaba ai dezinstalat aplicatia, trebuia sa dai cancel la subscriptie din Google Pay.

| Hyperion7 a răspuns:

Rămâi în pierdere și te înveți minte! Atat!

| Furnicuta000 a răspuns:

Asta se intampla la mai toate site-urile care functioneaza pe baza de abonament gen Netflix. Te pun sa le dai datele cardului inainte sa beneficiezi de zilele alea gratuite pentru ca ei spera sa uiti sa anulezi abonamentul. Si multi chiar uita. Nu e nimic ilegal in asta. Si faptul ca ai uitat sa il anulezi e strict vina ta, nu au ce bani sa-ti dea inapoi pentru ca tu doar ai dezinstalat aplicatia, nu ai anulat abonamentul

| ioana748 a răspuns:

Pe undeva a fost o chichitza ca sa te induca in eroare.
Vezi sa te dezabonezi ca o sa ti ia si luna viitoare.