| Rinzer a întrebat:

Buna tpu.Am cumparat un laptop Acer apire es1-311-c6bx si am o problema cu el.I-am instalat windows 7 si de fiecare data cand las ecranul de la laptop jos incepe sa se puna pe sleep dar dupa 1-2 secunde revine inapoi in meniul de login si touchpad-ul nu mai merge cand ridic inapoi ecranul.I-am facut update la bios dar tot aceeasi problema o are.Sistemul de operare nu ii de bai deoarece facea si pe windows 8.1/10 si pe ubuntu 14.04.
Are cineva ceva idee ce ar fi de bai?

1 răspuns:
| Dorin-Mihai_Sîmbotin_1995 a răspuns:

Normal ori ce laptop intra in stand by dupa ce lasi jos ecranul normal nu ar fi sa mearga touchpad-ul dar incearca si varianta de a opri sleep mode din Control Panel / Power Options / change when the computer sleeps / dupa care setezi la timp never