| Luci88 a întrebat:

am cumparat un Nokia lumia 520 si are micro sim! si eu am sim mare. ce se poate face? sa imi iau alta cartela mica? Va multumesc!

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Mergi la un service gsm. 5 lei si iti face cartela microsim.

| 000MadMAX000 a răspuns:

Nu te chinui sa iei alta cartela, te duci la orice service de telefoane si le spui sa tio taie, costa 5 lei si in 1 min e gata de pus in telefon.

| ionnut2011 a răspuns:

Da are cartela Micro-Sim, pai te duci la Cosmote, Orange sau Vodafone depinde pe ce retea esti si iti schimba ei cartela si iti poti lua o rama ca sa poti sa o bagi si in telefoane mai vechi cu Sim marewinking

| viotedy a răspuns:

Este un cleste de decupat de cumparat.

| CristiCoolTm a răspuns:

Daca iti iei cartela de Vodafone, se potriveste direct si pentru microsim

| Danzell a răspuns (pentru CristiCoolTm):

Nu ti se potriveste direct... cartela sim vine in marimea standard daca nu ai achizitionat un telefon cu microsim pe abonament.