| mugurelpetru a întrebat:

Buna TPU am dat updat la windows pentru a incerca sa imi refac placa video care nu mai merge. Update ul mi a distrus tot laptopu, jocurile mele nu mai merg, transparenta aero s-a dus, ce pot face?

P.S. mentionez ca windowsul a fost shimbat la un magazin de calculatoare

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Și ce te face să crezi că la magazinele de calculatoare(dacă e Altex e si mai clară treaba) nu îți bagă pe gât Windows pirat/contrafăcut? Excepție face cazul în care nu ți-o lipit un stiker cu licența Windows, chestie ce costă de la 600 Ron în sus, și precis nu ai plătit atâta.
Deci problema survine de la Windows-ul cel cu licență furată sau mai grav furat din surse ilegale și băgat pe gât celor ce nu știu sau mai grav ignoră complăcându-se cu asta acest fapt.
Ca problema să dispară încearcă să reinstalezi driverele de la placa video. Dacă acest lucru eșuază, atunci numai o resoftare cu un Windows legitim, atenție, legitim care poate fii nelicențiat, adică trial până la 120 zile, pirat(cel activat ilegal cu cretinătăți de pe google, cretinătăți ce îți vor infecta sectioarele de boot=>distruge hard discul) sai licențiat(copie legitimă activată cu un serial autentic achiziționat din magazin) urmată de efectuare tuturor update-urilor, inclusiv celor din optional de unde se va selecta doar driver frimeware și dacă în important nu apar driverii și driverii.Succes

| mugurelpetru explică (pentru DeyCj):

Laptopul are un stiker care scrie pe el Windows 7. de cand era cumparat

| M3K4N0ID a răspuns:

Sterge din el sau bagati alt windows!