| David_New_1992 a întrebat:

Am doua intrebari: Cati GB memorie RAM pot pune pe placa de baza ASRock G41M-VS3? Am gasit un program care imi spunea ca suporta 4098 mb ram deci as putea pune 2 sloturi de 2GB(2048+2048)? Si spuneti-mi va rog daca pot monta aceasta memorie : http://www.emag.ro/......7H94BBBM/.
Eu am inca 2 GB DDR3(PC3-10600).

Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

Suporta pana la 8GB Ram si suporta placuta de memorie.Important ca memoria pe care vrei sa o cumperi, care are 1600 mhz, sa ai be aceeai frecventa cu cea pe care o ai in pc.

| David_New_1992 explică (pentru MskDesign):

Pune-mi, te rog, un link cu un program care sa-mi dea o frecventa ca lumea... Ca eu am un program care imi da ca frecventa e de 1334 mhz... Si am gasit doar de 1333 mhz.

| Jipa95 a răspuns (pentru David_New_1992):

Pentru ca procesorul tau nu poate percepe decat 1333mhz. Asa ca nu exista program care sa iti mareasca frecventa mai sus de 1333. Asta se face din bios.

4 răspunsuri:
| David_New_1992 explică:

Poti sa-mi dai un link cu un program care sa-mi dea frecventa buna? ca eu am un program dar e cam fckd up.

| David_New_1992 explică:

Deci pot baga numai rami de 1333?