| LoLMario a întrebat:

Am FIFA 13 si am lag.Am Windows 7 Home Premium. Daca imi bag prin Anytime Apgrade Windows 7 Ultimate e mai bun? O sa mearga fara lag?

11 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu, deoarece editia de windows nu influenteaza felul in care ruleaza jocurile. Ce specificatii are pc-ul tau?

| Me2 a răspuns:

Nu conteaza windowsul, conteaza ce ai tu in PC, ce specificatii ai la el?
Ma intereseaza memoria ram, procesor si placa video dar nu-mi da numere gen, procesor 3.2 ghz placa video 512 2gb ram, da'mi numele complete la placa video si procesor

| LoLMario explică (pentru Me2):

Evaluare: 4.0
Procesor: Intel Premium
CPUtongue6200 @2.13 GHz
Memorie instalata (RAM):4.00 GO(3.68 utilizabile)
Tip sistem: Sistem de operare pe 64 de biti.
Nu cred ca ar merge pe Windows xp sp2 e cam vechi zic.nu stiu nu ma pricep si nu prea as vrea sa trec de pe windows 7 pe xp...am avut xp si mi-a mers greu...va rog ajutati-ma sad

| Ge0rgeL a răspuns:

Salut!
Poate ai surse mici, zic sa incerci un windows xp sp2, cred ca o sa mearga perfect.
Bafta!

| LoLMario explică:

Evaluare: 4.0
Procesor: Intel Premium
CPUtongue6200 @2.13 GHz
Memorie instalata (RAM):4.00 GO(3.68 utilizabile)
Tip sistem: Sistem de operare pe 64 de biti.
Nu cred ca ar merge pe Windows xp sp2 e cam vechi zic.nu stiu nu ma pricep si nu prea as vrea sa trec de pe windows 7 pe xp...am avut xp si mi-a mers greu...va rog ajutati-ma sad

| Gabi05 a răspuns (pentru LoLMario):

Treci pe windows xp, pentru ca la ce componente ai, nu e windows 7 de pc-ul tau.
Windows xp o fi vechi, dar nu consuma resurse ca la 7.
S-ar putea sa ti se miste mai bine fifa daca te pui pe xp.
PS:nu ai raspuns ce placa video ai.

| LoLMario explică (pentru Gabi05):

Am Intel HD Graphics

| LoLMario explică (pentru Gabi05):

Am placa Intel HD Graphics

| Gabi05 a răspuns (pentru LoLMario):

Pfff,nici daca treci pe xp nu vei putea juca fifa fara lag, pentru ca inte hd graphics e foarte slaba.
Vrei sa joci fifa, atunci cumpara placa video.

| LoLMario explică (pentru Gabi05):

Mie aia de la magazin mi-au spus ca am placa video dedicata! Si o placa video buna cam cat ar costa?

| Gabi05 a răspuns (pentru LoLMario):

Pentru fifa la high, atunci ai asa

http://www.pcgarage.ro/......8-bit-vga/

Dar asteapta sa intre in stoc.
Si aia de la magazin, ce crezi ca spun si ei sa isi vanda marfa?