| dariusbocos a întrebat:

Am gasit routerul D-Link speedtouch 330 si firele tot dar fara cd... cum pot sa fac sa prind wireless la tableta adica sa fac wirelessul sa mearga fara cd? se poate? funda!

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Deci in primul rand acel Speedtouch 330 nu e router si e modem, asta un aspect. E modem ADSL. Al doilea aspect, nu are wireless! Tie iti trebuie un router wireless pe care il cascadezi cu acest modem. Pe ce lume traiti fratilor? Arata asta a router? http://upload.wikimedia.org/......_black.jpg

1 răspuns:
| Kattan a răspuns:

Unde l-ai gasit?
Nu are nici o treaba cd-ul. Va trebui sa integrezi router-ul in retea: are un port de WAN unde va intra cablul care vine de la provider, din celelalte porturi poti scoate cabluri catre calculatoare.
Prima oara trebuie insa configurat: il conectezi la un calculator pe un port normal, nu WAN, intri pe el (pe IP-ul default, cu user-ul si parola default) si faci setarile (SSID si parola pentru wireless, DHCP daca este cazul etc.)
Iti recomand sa citesti manualul care vine cu el.