| dariusbocos a întrebat:

Va rog frumos ajutati-ma! big grin Am un router wireless de la D-Link speedtouch 330 cu o antena am bagat in priza routeru cu intermediul unui fel de incarcator dar am mai multe fire pe aici... gri cu multe capete si tot ce am nevoie este sa prind semnal wireless la tableta si nu stiu cum sa fac cu firele astea trebuie puse unu din fire la calculator si router sau cum? Va rog ajutati-ma! Funda! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Fireball_Bazooka_1989 a răspuns:

Depinde de unde ai internetul. Routerul ia semnalul de undeva si il trimite altundeva. Deci tu trebuie sa ii conectezi si firul pe care "vine" internetul, pe spate, intr-n port care este de obicei mai izolat... Foarte posibil sa fie nevoie de modificarea unor setari pentru a functiona. Ideal ar fi sa apelezi la un specialist, nu e treaba usoara. Pentru tableta sunt si niste miniroutere portabile care merg cu stick si prezinta avantajul ofera si mobilitate: http://pctablet.ro/cadouri-de-paste-trei-idei/ (primul dintre cadourile sugerate).