| MRmariusica a întrebat:

Am gasit un site de download. Iar cand intruin site si caut ceva la search dau enter si se incarca si nu merge alte ori merge si se incarca. Cand nu se incarca mai sus de search apare browse fac click pe el dupa games si dupa imi apar diverse jocuri si imi arata tot search dar cand fac acele lucruri care le zisai fac acolo la search si merge. Ma rog acum imi merge direct sa caut cateodata nu se incarca. Dar totusi de ce nu se incarca?
Exempluy

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Că e supraîncărcat serverul ce găzduiește site-ul.Asta se întâmplă când e un server home made sau folosește Windows Server.La Windows sever apare SYN flod-ul mai des decât la serverle de Linux sau BSD, și de aia se încarcă și site-ul mai greu.
Deci trebuie să intrii pe site când nu sunt ore de vârf, de exemplu noaptea sau la amiaz.Atunci o să vezi că site-ul va funcționa mai repede.
Succes

| MRmariusica explică (pentru DeyCj):

Ma rog ai dreptate dar noaptea caut eu si merge greu...Dar ai dreptate poate o fi plin de oameni care downloadeaza iti dau funda, multumesc