| AnonimKjn a întrebat:

Am incercat sa conectez lapopul meu la in monitor Asus (si laptopul e tot Asus) le-am conectat printr-un cablu si nu s-a schimbat nimic, s-a facut negru pentru 2 secunde eranul de la laptop si dupa a revenit la normal, stie cineva ce are?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ce cablu ai folosit?

| AnonimKjn explică (pentru sierra1):

Fra sau sis, nu le am cu cablurilelaughing)nici nu stiu cum se numesc but ti-l pot descrie, era albastru in fata si in spate, avea doua chestii marii
scuze, da' chiar u stiu cum il cheama

| AnonimKjn explică (pentru sierra1):

Vga

| sierra1 a răspuns:

Apasa tastele Fn + ecran - face comutarea video ecran sau extern

| AnonimKjn explică (pentru sierra1):

O sa incerc, multumesc big grin

| Arthiom a răspuns:

Laptopul inca functioneaza normal? Aveti grija ce faceti cand conectati laptopurile la ecrane mai mare, cu rezolutii mai mari, pentru ca multi fac treaba asta sa se uite la filme hd sau ultrahd si dupa au marea surpriza sa vada ca li s-a ars placa video, si dau vina pe cablu, nicidecum ca au suprasolicitat ei de buna voie placa video.

Acum revenind la subiect, trebuie sa comuti iesirea video ca sa ai imagine pe monitor, dar in mod normal nu e nevoie de treaba asta, o afiseaza automat.

| AnonimKjn explică (pentru Arthiom):

Am rezolvat, multumesc big grin si da, inca functioneaza si m-am interest daca I ok sa l conectez la un monitor mare, totusi multumesc frumos! big grin