| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Am internet de la romtelecom si wireless este langa calculator; ce pot face sa prind wireless si la camerele mai indepartate fara a trage cabluri? Poate este ceva cu bluetooth sau altceva? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| SouLIce a răspuns:

Cumpara un alt router cu o acoperire mai mare sau un range extender
http://www.pcgarage.ro/bridge-range-extender/edimax/ew-7238rpd/

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca semnalul nu ajunge in camerele mai indepartate, ai nevoie de un range extender sau de un AP.

| shannygelu a răspuns:

Eu zic ca prinzi netu lejer cu modemul ultimul de la ei nu e nevoie de nimic altceva prin casa iti merge

| an1645021 a răspuns (pentru shannygelu):

Am ultimul model de modem dar nu prinde mai mult de 10 m si eu stau la curte si casa e un pic mai intinsa ca suprafata si nu ajunge in dormitor

| shannygelu a răspuns (pentru an1645021):

Prinzi lejer 50 metri cu ultimul model