| CosminSM a întrebat:

Buna ziua TPU.Am internet de la romtelecom cu 2 mb, iar o prind viteza de descarcare de 200kbs adica 0, 2 mb.De ce? Se poate face din setari sa prind macar 1 mb?

Răspuns Câştigător
| uninvited66 a răspuns:

Salut! Cei 2 mb de care spui aia inseamna in download. 200kbps. Daca ai un net de 10mb o sa ai 1 mega download pe secunda. Cauta un provider cu cel putin 100mbs sa descarci cu 10-11mbps! adica decent

| CosminSM explică (pentru uninvited66):

Multumesc pentru raspuns, acum am inteles.

3 răspunsuri:
| TelekomRO a răspuns:

Apelati 1930 gratuit in reteaua Romtelecom sau TELVERDE 0800800800 - colegii nostri va vor oferi suport. Toate cele bune!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu ai internetul calculati in megabiti dar download ul il faci in megabytes. Acei 2megabiti = 200kilobytes