| olympicstar9999 a întrebat:

am nevoie de ajutor adica de niste informatii, am un modem de la oramge si vreau sa imi bag netul pe romtelecom si asa vrea sa mi-l bag pe moedemul Huawei smartax mt882 ca am auzit ca merge bine, dar nu stiu cat costa abonamentul. Daca ma puteti ajuta va rog...

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu e o alegere bună. Romtelecomul are cele mai proiaste servicii ce internet de pe piață.Vei fi dezamăgită total de viteza de pănă în 12 mb/sec în ciuda minciunilor cu care vă atrag. Dacă vrei internet cu adevărat încearcă rds, ajutată de o placă de rețea ce poate să descarce cu maxim 1000mb, dar mse vede diferența și pe un pc mai vechi că totul va funcționa în viteză nu ca în paleolitic cum e pe Romtelecom. Abonamentele sunt la prețul pieței, adică undeva la 30-40 de lei, dar asă cum am zis calitatea e precară. Alegerea e a ta.Succes