| christian90 a întrebat:

am nevoie de ajutor in urmatoarea problema:
am un windows 7 ultimate sp1 x86 pe care atunci cand il instalez nu ma pot conecta la internet folosind cablul LAN in schimb daca rulez win xp n-am nici o problema.Am avut destul timp instalat win xp si acum vreau sa trec pe win 7 dar nu pot cu aceasta incovenienta.Pana acum am primit raspunsuri, deci stie cineva vreo solutie?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Instaleaza Adobe Flash Player si apoi intra pe acest site: http://www.driverscloud.com/en
Apasa pe Start the detection/Agent Installation/Automatic Installation/.
O sa se descarce un programel. Il instalezi dai iarasi "Start the detection" si dupa ce termina intrii in My Drivers. De acolo downloadezi (te uiti in dreapta) toate driverele si le instalezi. Vor fi cele mai noi. Atentie! Nu da restart pana nu-l instalezi pe ultimul. El o sa-ti ceara restart dupa fiecare dar pierzi timp.
Succes!

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai si driverele cine vrei sa ti le instaleze?

| christian90 explică (pentru K0sti):

Ideea era ca pe win xp nu era nevoie sa le mai instalez

| K0sti a răspuns (pentru christian90):

Asta e, fiecare sistem cu driverele lui!

| StefanKogut a răspuns:

Placa ta de baza nu mai are suport pentru Win 7, poti gasi niste drivere third party, dar oficial placii tale nu-i merge bine cu win 7, sorry! poate ca un upgrade e binevenit...