| Thedarklightofthemoon a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor aici...sau mai bine spus pareri. Cu totii stim ca prin vacanta de iarna se va lansa pe piata ps5si va costa in jur de 360 euro sau mai mult, exact nu mai stiu. Ideea e ca eu am 300 de euro pentru ps4 (slim 500gb) si planuiam sa o cumpar saptamana aceasta.

Beneficiul de a cumpara ps4 acum, e ca are deja multe jocuri din care poti alege, in schimb ps5 nu are si mai trebuie sa si astepti destul de mult pana se lanseaza.

Voi ce parere aveti, huh?

5 răspunsuri:
| Alverto a răspuns:

Așteaptă până la lansare, fiindcă îți dai seama ce onoare o să ai, deoarece ești printre primii care l-au achiziționat, cel puțin eu nu plănuiesc asta, am un ps4 îmi ajunge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PS4 acum, ai grija de el, si la lansarea lui PS5 iti vinzi PS4-ul si jocurile.

| Eugen80 a răspuns:

Peste 500 de euro va fi.
Am avut si PS4 si PS4 pro. Sincer iti recomand sa iei un PS4 PRO pe care sa te joci 2-3 ani si apoi sa-l vinzi si daca e cazul atunci sa iti iei PS5.
Cat timp preturile la PS4 sunt cam 1.400 lei si la PS4 Pro sunt 1800 lei, PS5 nu va fi sub 2.400 lei.
Apoi vezi sa nu-ti iei teapa si iar sa apara la cateva luni un PS5 PRO care cine stie ce va avea...
Si la PS4 au fost multe probleme la primele versiuni, ba cu incalzirea, ba cu zgomotul, ba cu blocari si ecrane albastre...
Deci ia un PS4 PRO nou, cu gar 2 ani si nu o sa-ti para rau.
Eu nu as mai da banii pe un PS4 simplu pentru ca nu merita. Se simte diferenta si apoi ai 4k nativ si ai alta calitate daca ai un TV 4k. Anul asta nu cred mai mai devreme se Craciun se va lansa vreun PS5, poate nici atunci daca nu vor fi produse in China... si nu se termina cu virusul.
Ei le lanseaza cand au deja un stoc de cateva sute de mii de bucati, pentru ca lansarea se face in toata lumea si sunt obligati sa onoreze comenzile.
Deci de azi daca iei un PS4 PRo, il tii cel putin 2-3 ani si abia apoi te gandesti daca treci la 5 sau nu.

| Thedarklightofthemoon explică (pentru Eugen80):

M-am mai gandit recent si as vrea sa imi iau un ps4 slim de 500gb si sa il tin cativa ani iar apoi sa ma apuc sa strang pentru ps5 deoarece ps5 ar putea avea cateva probleme la lansare (asa cum a spus Eugen80). Faza e ca eu cred ca as fi multuminta cu un ps4 slim de 500gb deoarece nu cred ca as avea nevoie de mai mult.

Daca mi-as cumpara ps5 acest an eu consider ca nu vor fi jocuri lansate, iar daca sunt vor fi foarte scumpe si luand in considerare ca am doar un buget de 300 euro atunci ma incadrez doar la ps4 slim

btw, va spun toate preturile in euro deoarece eu traiesc in Spania si nu stiu preturile din Romania

| Thedarklightofthemoon explică:

Inca ceva ce am uitat sa va spun. Daca mi-as lua un ps4 si jocuri nu as vrea sa le vand, mai ales jocurile deoarece chiar daca pare ciudat mi-as dori sa am o colectie de jocuri video