| yoyoalecs a întrebat:

Am nevoie urgenta de ajutor! Am reinstalat XP-ul si nu ma pot conecta la net.Il am de la romtelecom si din ce am citit pe net pentru conectare prin portul enthernet nu trebuie instalat driverul de la modem(nu gasesc cd-ul). Cand dau sa ma conectez pub username ul si parola dar sa eroare.Cablurile sunt bune pentru ca am pus si la alt pc si merg.Care ar fi problema?

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă nu ai Cd-ul cu drivere care era ultima ta șansă de a mai folosii Xp-ul care știi ca este istorie din 8 Aprilie, poți uita de Xp, aplicații compatibile cu el și în special driveri.Și de găsești driveri poți fii aproape sigur ca ăia sunt infectați, la fel ca și aplicațiile din surseleilegale ce le vei obține pentru el, dar cum românu zice ca o mers ignora faptul ca își transforma Pc-ul în crescătorie de viruși reali nu comerciali și merge înnainte chiar de vede că Pc-ul îi lucră rău, zice că îi p[irat Windows-ul de aia mere rău calculatorul; real aberații.Succes

| TelekomRO a răspuns:

Apelați 1930 gratuit în rețeaua Romtelecom sau TELVERDE 0800800800 - colegii noștri vă vor oferi suport pentru a face conexiunea să funcționeze din nou. Toate cele bune!

| MisterSprinkle a răspuns:

Verifica daca ai driver-ul de la placa de retea(poate sa fie onboard),poti folosi everest, iti va spune ce componente ai, iar tu cauti pe net toate driverele, le descarci, le instalezi si incerci net-ul.Bafta!

| horia2012 a răspuns:

Cauta driver-ul de retea dupa placa de baza si ce Windows ai. Nu te poti conecta altfel.

| Sebi200000 a răspuns:

Uita-te daca ai driver-ul de la net, daca nu il ai, poti sa ii suni pe cei de la Romtelecom sa vina sa il instaleze. Si iti fac ei toate setarile la net. Funda?