| LifeIsHard a întrebat:

TPU am nevoie urgenta de voi! Am un iPhone 3GS, si vreau sa imi decarc jocuri, si cand dau "instal app" zice ca trebuie sa sa am iOS 4.3.3 iar eu vreau sa imi upgradez iOS 6.0. Bun..am cautat ca disperta PESTE TOT si nu am gasit. Am intrebat un prieten si a zis sa dau la Settings >-- General >-- Software Update! Iar eu NU AM la general software update, am informatii(si nu pot face nimic' pe ele) cod, restricti si alte cacaturi. Deci, cum zice el nu am cum sa fac! Am incercat pe iTunes si pe telefon, si pe calculator intoducand cablu de date in el ca poate sa instaleaza si in telefon, am incercat pe App Store si nu mi-a gasit nimic! Si eu nu mai stiu ce sa fac! Va rog din inima, ajutati-ma! Dau FundaVOT! Merci Anticipat!

Răspuns Câştigător
| valentino52 a răspuns:

Nu ii asculta ca nu stiu ce vorbesc. Jailbreak inseamna inlaturarea restrictiilor impuse de Apple in sistemul de operare si nu te ajuta la update de iOS. Problema ta este alta: telefonul tau nu este 3gs ci este 3g! ultimul sistem de oprare care poate fi instalat pe un 3g este iOS 4.2.1. Majoritata aplicatiilor cer minim iOS 4.3 sau 5. x. Daca era 3gs iti aparea sa dai update la iOS 6 in settings general asa cum ti-au zis si altii!

7 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Nu prea ai cum sa faci update, nici ipad 1 nu are voie, a ramas la 5.3 sau 5.4, nu mai stiu sigur. Iphone-urile mai vechi nu au cum sa faca update la ios mai nou decat prin jailbreak.

| LifeIsHard explică (pentru CM7YRE):

Si jailbreak ce mai e? si cu chestia asta pot sa fac?

| CM7YRE a răspuns (pentru LifeIsHard):

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Jailbreak_%28iOS%29
Have fun readin'. Pierzi garantia daca faci asa ceva.

| LifeIsHard explică (pentru valentino52):

Deci, nu imi pot descarca nimic, niciodata? sau imi mai apare ca cica nu se poate descarca ca are ecranul prea mic!

| valentino52 a răspuns (pentru LifeIsHard):

Poti descarca o multime de aplicatii doar ca majoritatea aplicatiilor mai noi sau cele care au primit update nu merg pe un soft asa vechi

| LifeIsHard explică (pentru valentino52):

Si care aplicatii le-as putea descarca? imi dai si mie exemple plz!

| valentino52 a răspuns (pentru LifeIsHard):

Nu ii asculta ca nu stiu ce vorbesc. Jailbreak inseamna inlaturarea restrictiilor impuse de Apple in sistemul de operare si nu te ajuta la update de iOS. Problema ta este alta: telefonul tau nu este 3gs ci este 3g! ultimul sistem de oprare care poate fi instalat pe un 3g este iOS 4.2.1. Majoritata aplicatiilor cer minim iOS 4.3 sau 5. x. Daca era 3gs iti aparea sa dai update la iOS 6 in settings general asa cum ti-au zis si altii!

| Rareș_Lascu_1998 a răspuns:

Daca nu ti-l citeste pe iTunes imi pare rau sa-ti spun dar ai un mare FAKE, orice iPhone (ca e 2, ca e 3, ca e 4 fie si 5 ) trebuie sa ii permita iTunes-ului sa il citeasca, daca nu ti-l citeste nu este original.