| Avram_Andrei_1998 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare. Am o placa de baza gigabyte GA-P41-ES3G si am si porturi in fata pt usb si pt microfon si casti. Porturile pt usb merg bine nu am treaba cu ele dar problema mea e cu cele pt microfon si casti. E ca si cand nu sunt conectate nu mi le vede pe calculator si atunci cand conectez castile nu mi le vede si mam dus la control audio si imi zice ca e nealimentat la casti si mentionez firele sunt conectate. Am incercat si cu realtek hd audio menager dar la intalare imi zice ca nu e suportat. Va rog sa ma ajutati chiar am nevoie sa pot conecta castile in fata dau fundaaa

2 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Nu vreau sa fiu rau, dar esti 100% sigur ca ai conectat bine firele de pe carcasa exact unde trebuie pe placa de baza?
http://www.manualslib.com/......-Es3g.html ai nevoie de ac 97 pentru ca e mai veche placa de baza

| Avram_Andrei_1998 explică (pentru EnvyU):

Da toate firele sunt conectate bine m-am uitat si pe net si tot e pus la locul lui