| AnnaBebitza a întrebat:

.deci am o imprimanta cu scaner...si cand vreau sa scanez ceva..imi apare mesajul "not connected"..si doar imprimanta e conectata la calculator, pentru ca daca vreau sa scot ceva la imprimanta, merge.dar in schimb cand vreau sa scanez ceva nu merge..imi apare ca nu e conectat sad de ce oare? >:-

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MrAnderson a răspuns:

Cumva ai drivere separate pentru scanner si printer, chiar daca sunt incorporate intr-un singur dispozitiv? Zic si eu.

| AnnaBebitza explică (pentru MrAnderson):

Haabr nu am... unde dau sa vad asta?

| MrAnderson a răspuns:

Pai...de obicei imprimanta vine cu un CD. Acolo gasesti tot ce iti trebuie. In caz ca l-ai ratacit, cauta pe spate modelul si da-i un search pe Google pentru drivere. big grin