| Atrix a întrebat:

Buna tpu.Am o intrebare:
Daca am procesor AMD este recomandat sa imi iau placa video tot de la AMD(ATI)? Sau nu este nici o problema daca imi iau placa video nVIDIA?

Răspuns Câştigător
| M1hai a răspuns:

Eu recomand pentru un Procesor AMD o placa video Nvidia, merge bine configuratia happy

3 răspunsuri:
| vrelian a răspuns:

Iti poti lua placa video de unde vrei, doar sa se potriveasca in slotul de pe placa de baza.aia e tot.in rest nu conteaza ce video este ce marime si etc.iti poti pune si OZN daca se potriveste in acel slot.cred ca stii ce spun.adica placa video trebuie sa se monteze undeva pe placa de baza. undeva intr-o priza cum zicem noi romanii, intr0o mufa zii cum vrei.ei placa video trebuie sa se potriveasca acolo in acea priza.sint mai multe tipuri de prize sa le zic asa sa intelegi, deci si video sint facute sa intre in fiecare.bine nu-s asa multe doar vreo 2-3 acolo.deci iti poti lua video de unde doresti tu nu neaparat de la amd.nare a face una cu alta.

| Atrix explică (pentru vrelian):

Stiu chestia cu sloturile(pci-e ) nu e problema, insa nu eram sigur daca nu cumva merge mai bine amd cu palca video ATI dar acum m-am lamurit ca nu e nici o diferenta si pot sa imi iau si nVIDIA.

| unumh a răspuns:

Eu am procesor amd si placa video Nvidia, no problem!