| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare:daca sun cu numar necunoscut,avand in vedere ca sunt pe cartela,exista vreo posibilitate sa-mi afle numarul? Si daca il afla, ce se poate intampla?

10 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Se poate afla direct de la furnizorul de telefonie mobilă.Dar asta numai în cazuri speciale când cel apelat este ameninţat, etc şi face plângere la poliţie.În rest nu prea.Succes

| Andruşcă a răspuns:

Deci, daca suni cu numar ascuns firma de telefonie va stii ca in data X, ora Y de pe numarul tau de telefon, Z, s-a sunat cu numar ascuns la Q. Asta se intampla indiferent daca ai cartela sau abonament, indiferent de operator. Daca ai abonament firma va stii si toate datele tale.

Lasand la o parte faptul ca de firma de telefonie nu te ascunzi indiferent ce scamatorii ai face, trebuie sa stii ca orice persoana poate afla cine il suna cu numar ascuns(adica sa afle numarul respectivului). Procedeul e complicat, nu orice cocalar e in stare sa faca asta dar totusi se poate!

Daca suni si incepi sa ameninti te poate ridica politia din casa daca respectivul a facut reclamatie. Daca suni de mai multe ori si faci misto poti fi dat in judecata pentru hartuire.

| PяInCєSs a răspuns:

Stiam ca se poate afla dar nu mai stiu exact cum, ce se poate intampla? pai depinde la cine suni laughing

| iulianpuscasu a răspuns:

Doar daca se duce la compania de la care are cartele de ex: Orange si acolo ii spune cine l-a sunat la ora respectiva.

| andrei50497 a răspuns:

Numarul se poate afla daca respectivul merge la politie. Daca esti gasita vinovata, primesti amenda...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pei daca respectivul/respectiva se duce la Vodafone/cosmote/Orange
si cere sa vada numele si daca acea duduie este de trebuie il va zice (ghinionul tau)
si se duce la politie cu nr ala sau
direct suna la politie si til afla eiwinking

| Anda1708 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca scot cartela din telefon nu-mi dispare numarul din registrul firmei de telefonie?

| Dana211 a răspuns:

Exista o posibilitate dar nu toata lumea o stie si e destul de complicata. In plus de asta nu are ce sa ti se intample, eventual sa te suna si sa te ia la intrebari pentru ca nu are cum sa afle cine esti mai ales ca esti pe cartela

| Bucur_Razvan_1996 a răspuns:

Nu are cum doar daca nu ai format diez 31 diez

| Diddutzu a răspuns:

Buna! Am si eu o intrebare... Ai patit ceva dupa ce ai sunat cu numar ascuns?