| ShakeStar2000 a întrebat:

Am o întrebare despre laptopul meu. Mi-am băgat astăzi internet cu cablu de la AKTA. Când deschid laptopul nu merge sa selectez niciun fisier, folder etc. Dar când nu aveam internet mergea. Ce pot face ca să-si revina la normal?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Resoftare, sau devirusare folosind un antivirus butat de pe un Cd(antivirus extern), sau dacă deții cunoștințele necesare optimizează sistemul din servicii, dar nu înainte de a localiza din task manager ce servicii îți țin procesorul pe 100%. Succes

5 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Trebuie neaparat sa reinstalezi Windows-ul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Posibil e virusat, baga i antivirus, daca nici asa nu merge reinstaleaza ti din nou windows ul, bagă ti windows 10

| untu a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Trebuie sa aiba un disc DVD cu devirusare de la Kaspersky!

| DeyCj a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Și ce te face să crezi că Windows 10, real Windows 8.1 „malformat" nu se va virusa la fel ca orice Windows?

| DeyCj a răspuns (pentru untu):

Sau mai bine ClamTK butat pe puppy linux live.Nici un virus real sau comecial nu i-o scăpat, comparativ cu comercialul Kaspersky sau bid defender care or detectat mai mult viruși comerciali.Idem și Avira.